Gabinet podologiczny

  • 23.03.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Gabinet podologiczny
Z roku na rok rośnie popularność gabinetów kosmetycznych i podologicznych. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zwiększa się świadomość, że o stopy i paznokcie trzeba regularnie dbać.

Pielęgnacja jest ważnym elementem higieny nie tylko latem ale o każdej porze roku. Otwarcie gabinetu i rozpoczęcie prowadzenia działalności wymaga spełnienia pewnych wymogów aby świadczone usługi były bezpieczne i profesjonalne.

1. Specjalistyczny sprzęt.
2. Wysoka jakość produktów.
3. Odpowiednio wyszkolony personel.

Z poniższego artykułu dowiesz się jakie wymagania musi spełnić gabinet podologiczny aby mógł rozpocząć świadczenie swoich usług.
 

Specjalistyczny sprzęt.


Specjalistyczny gabinet nie może obyć się bez specjalistycznego sprzętu, najważniejszym z nich jest frezarka. Rodzaj frezów dobiera się w zależności od stopnia zrogowacenia skóry podeszwy oraz zrogowaceń na palcach. Paznokcie skracane są za pomocą cążek, oraz spiłowywane przy użyciu pilników. Oczyszczanie ze zrogowaciałego naskórka odbywa się przy użyciu sondy. Płytkę paznokcia oczyszcza się przy pomocy frezu kulkowego lub ceramicznego.
 

Wysoka jakość produktów.


W profesjonalnych gabinetach wizyta powinna rozpoczynać się od dezynfekcji stóp, to zabieg absolutnie niezbędny świadczący o prawidłowym przebiegu takiej wizyty. Następnie może odbyć się kąpiel stóp w wodzie z solami. Do zmiękczania zrogowaciałego naskórka używa się pianki, żelu lub płynu do zmiękczania. Różnorodność preparatów jest niezbędna dla indywidualnego podejścia do klienta. Kremy, maści balsamy do pielęgnacji stóp dobierane są w zależności od rodzaju stóp oraz indywidualnych problemów i potrzeb klienta.

 

Odpowiednio wyszkolony personel.


Aby jakość świadczonych usług była na wysokim poziomie, niezbędne jest posiadanie dobrze wyszkolonego personelu. Profesjonalista powinien posiadać specjalistyczną wiedzę z dziedziny diabetologii, chirurgii, dermatologii i ortopedii. W nowoczesnych gabinetach specjalistycznej pielęgnacji stóp prowadzone są kartoteki w których w trakcie wstępnego wywiadu odbywa się odnotowanie odpowiedzi na szereg pytań dotyczących stanu zdrowia klienta. Dotyczą między innymi chorób układu krążenia, schorzeń nóg, chorób diabetologicznych, problemów z krzepliwością krwi, oraz tego jakie leki przyjmuje klient.

Specjalistyczny gabinet podologiczny w Gdańsku musi spełniać określone normy, które są niejako gwarantem wykonania profesjonalnej usługi. Specjalistyczna pielęgnacja stóp w profesjonalnym gabinecie to także pewność, że naszymi stopami zajmuje się osoba odpowiednio przeszkolona. Warto o tym pamiętać w trakcie wyboru miejsca do którego udamy się po pomoc lub w celu odbycia wizyty pielęgnacyjnej dla naszych stóp.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: