3 porady dla rodziców na temat NNW dla dziecka

  • 05.08.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
3 porady dla rodziców na temat NNW dla dziecka
Wielu rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego zastanawia się nad tym, jakie ubezpieczenie wybrać dla swojego dziecka. Większość wykupuje to proponowane przez szkołę, jednak czy jest to zawsze dobre rozwiązanie? Poniżej widnieje kilka informacji, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia, aby nie przepłacać, a mieć zawarte to, co najważniejsze. 

 

Dlaczego właściwie warto kupić ubezpieczenie dla dziecka?

Większość szkół oferuje ubezpieczenia grupowe NNW dzieci/młodzieży. Jednak nie jest obowiązkowe kupno właśnie tego ubezpieczenia. Rezygnując jednak z grupowego ubezpieczenia warto rozważyć samodzielne wykupienie ubezpieczenia dziecka NNW. Taka polisa jest gwarancją otrzymania odszkodowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku oraz funduszy na dalsze leczenie czy rehabilitację. Nową rzeczą w ofercie ubezpieczeń jest również ochrona naszych dzieci przed hejtem w Internecie. 

 

Ale co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne jest ochroną zdrowia oraz życia dziecka. Gwarantuje więc wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci, wypadku, urazów, zdarzeń czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Większość polis wypłaca świadczenia w przypadku uszkodzenia głowy, szyi, narządu wzroku czy słuchu, brzucha, klatki piersiowej, kręgosłupa, miednicy, narządów płciowych, urazów kończyn, które są najczęściej spotykane takie jak złamana ręka, wybity palec, skręcona kostka. Podstawowe ubezpieczenia raczej nie pokrywają leczenia nowotwór czy sepsy. Warto więc przejrzeć strony firm ubezpieczeniowych na przykład https://www.nnwdziecka.pl/  i znaleźć taką ofertę, która najbardziej nam będzie odpowiadać. 

Czego można oczekiwać od wariantu rozszerzonego ubezpieczenia?

Jest to szereg  różnego rodzaju dodatkowych ochron na przykład zwroty kosztów antybiotykoterapii (nawet do 500zł), opłata wizyty lekarskiej związanej z usunięciem kleszcza,  ubezpieczenie przed hejtem w Internecie, obejmujące pomoc specjalisty IT oraz prawnika, pomoc psychologiczną, w razie koniecznej operacji plastycznej zwrot kosztów przeprowadzenia

 

Jakie więc kupić to ubezpieczenie?

Wybór ubezpieczenia powinien być dostosowany do stylu życia naszego dziecka. Każdy rodzic znający swoje dziecko może wiedzieć  w jakimś stopniu co jest realnym zagrożeniem, na przykład dziecko uprawiające sporty może doznać kontuzji lub złamań. Wybierając ubezpieczenie koniecznie należy spojrzeć na rodzaje świadczeń podstawowych, które dotyczą ochrony przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała lub śmierci. Inną ważną kwestią jest to czy zapewnia ona fundusze na opłatę szpitala, oraz jaki jest procent, proponowany przez ubezpieczyciela, odszkodowania za konkretny uszczerbek na zdrowiu. Warto również spojrzeć na wykluczenia zawarte w polisie. 

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: