Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:32

Żel do mycia twarzy – dlaczego warto go używać?

Pielęgnacja skóry, choć wszystkim wydaje się oczywista, w rzeczywistości może przysporzyć nam pewnych problemów. Okazuje się bowiem, że nie każdy z nas wie, jak w prawidłowy sposób oczyszczać i myć naszą skórę. Skutkuje to nie tylko niezadowoleniem z samego produktu, który według nas nie spełnił oczekiwań, ale także problemami skórnymi. Skóra, która jest oczyszczona w nieodpowiedni sposób, staje się ziemista, pozbawiona blasku, mogą zacząć pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki oraz niedoskonałości, takie jak zaskórniki czy wypryski. Jednym z kosmetyków, który jest w stanie pomóc nam w skutecznym oczyszczaniu skóry, jest żel do mycia twarzy. Dowiedz się, dlaczego warto z niego korzystać.
  • 20.09.2021 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Żel do mycia twarzy – dlaczego warto go używać?

 

 

 

Jak prawidłowo myć twarz?

Niestety wokół prawidłowego mycia twarzy narosło wiele mitów. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że mycie twarzy nie jest tym samym co demakijaż. Wykonując demakijaż, usuwamy ze skóry kosmetyki i tym samym przygotowujemy ją na kolejne zabiegi pielęgnacyjne, do których zalicza się właśnie mycie twarzy. To proces, który oczyszcza naszą skórę z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, które w ciągu dnia mogą się nagromadzić w sporych ilościach.

 

Pamiętaj, mleczko, płyn micelarny lub olejek micelarny nie są wystarczające, aby oczyścić Twoją skórę. Używając tylko jednego z tych kosmetyków, pozbywasz się jedynie warstwy makijażu z twarzy i oczu. Nie oznacza to jednak, że Twoja skóra jest oczyszczona i możesz przejść do kolejnych etapów pielęgnacji, jak tonizacja i nawilżanie. Kosmetykiem, który pozwoli oczyścić Twoją twarz, jest żel do mycia twarzy.

 

Jak działa żel do mycia twarzy?

Żel do mycia twarzy to kosmetyk, który jest niezbędny do przeprowadzenia codziennej, prawidłowej pielęgnacji. To produkt, który w połączeniu z wodą umożliwia pozbycie się ze skóry toksyn i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W zależności od zawartych w nim składników, żel może wytwarzać na skórze lekką pianę, jednak istnieją także żele do mycia twarzy, które w ogóle się nie pienią. 

 

Wybierając żel do mycia twarzy, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na substancje myjące, które są zawarte w jego składzie. Zdecydowanie powinno się unikać mydła i jego pochodnych. Dlaczego? Mydło posiada odczyn zasadowy pomiędzy 8,5 a 10 pH. To z kolei powoduje, że mydło wraz z pochodnymi znacznie narusza ochronną warstwę hydrolipidową naszej skóry, przez co staje się ona przesuszona. W podobny sposób działa alkohol etylowy, który także nie jest dobrym rozwiązaniem nawet dla cery normalnej.

 

Kiedy stosować żel do mycia twarzy? Najlepszym sposobem będzie korzystanie z niego zarówno w trakcie porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Dlaczego powinniśmy korzystać z niego również po przebudzeniu? Po nocy na naszej skórze także osadzają się różnego rodzaju drobnoustroje – kurz, roztocza czy bakterie i inne mikroorganizmy, które mogą znajdować się np. w naszej pościeli. Oprócz tego po nocy na naszej skórze zbiera się sebum oraz pozostałości po produktach do pielęgnacji twarzy stosowanych na noc. Jeśli nie usuniemy ich z twarzy i np. na taką skórę nałożymy na krem i makijaż, jej stan po pewnym czasie może znacznie się pogorszyć. Oczyszczona żelem do mycia twarzy skóra znacznie szybciej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne i sprawia, że makijaż również prezentuje się na niej lepiej.

 

Żel do mycia twarzy – jaki wybrać?

Aby żel do mycia twarzy rzeczywiście był skuteczny, musi odpowiadać potrzebom naszej skóry. Na szczęście obecnie wybór produktów tego typu na rynku jest bardzo duży, przez co każda z nas z łatwością dobierze właściwy wariant. Żele do mycia twarzy możemy podzielić na: 

  • żele do skóry suchej – zawierają składniki nawilżające, m.in. kwas hialuronowy, witaminę E, glicerynę;
  • żele do skóry trądzikowej, tłustej, mieszanej – usuwają nadmiar sebum, oczyszczają pory, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Mogą zawierać np. cynk, siarkę, kwas salicylowy lub roślinne ekstrakty;
  • żele do skóry wrażliwej, alergicznej – ich zadaniem jest nie tylko oczyszczanie skóry, ale jej łagodzenie i ukojenie;
  • żele do skóry dojrzałej – zawierają składniki odmładzające i ujędrniające, dzięki czemu skóra pozostaje młoda na dłużej.

Materiał zewnętrzny