Pracodawcy w Kwidzyniu szukają rąk do pracy - gdzie znajdziesz zatrudnienie?

  • 02.02.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Pracodawcy w Kwidzyniu szukają rąk do pracy - gdzie znajdziesz zatrudnienie?
Kwidzyn należy do grupy najbardziej zaludnionych miast w województwie pomorskim, w którym nie brakuje wolnych wakatów w wielu miejscach pracy. W poniższym artykule dowiesz się, które branże szczególnie chętnie pozyskują nowych pracowników oraz w jakim zawodzie w Kwidzynie znajdziesz zatrudnienie.

Praca Kwidzyn - gdzie szukać ofert pracy?

Kwidzyn jest miastem, na terenie którego znajduje się szczególnie wiele ośrodków przemysłowych. Ze względu na różnorodność dostępnych stanowisk, zatrudnienia w Kwidzynie mogą poszukiwać zarówno osoby posiadające wykształcenie wyższe, jak i średnie zawodowe. Jeżeli poszukujesz pracy, sprawdź na GoWork aktualne oferty zamieszczone przez pracodawców z wielu branż. Przy pomocy portalu poznasz najważniejsze szczegóły na temat danego stanowiska, takie jak zakres obowiązków, forma umowy, rodzaj etatu oraz wysokość wynagrodzenia. Ponadto, dzięki wygodnym filtrom możesz zaznaczyć dokładnie to, co cię interesuje, na przykład umowa o pracę w Kwidzynie i okolicach w konkretnej branży, która cię interesuje.

Na portalach zawierających oferty pracy w Kwidzynie nie brakuje wolnych wakatów również dla osób, które posiadają niewielkie doświadczenie zawodowe bądź poszukują swojego pierwszego zatrudnienia. Wielu pracodawców oferuje pracę zarówno na pełen, jak i na pół etatu oraz jest w stanie dostosować grafik do potrzeb osób, które wciąż się uczą. Do najpopularniejszych proponowanych zajęć w formie dorywczej należą między innymi kasjer-sprzedawca, magazynier czy dostawca jedzenia. Warto jednak liczyć się z tym, że osobom, które nie posiadają dużego doświadczenia w zawodzie, przeważnie oferowana jest niższa stawka godzinowa oraz umowa zlecenie.

Chociaż Kwidzyn należy do miast, w którym jest dość duże zapotrzebowanie na pracowników, nie dotyczy to jednak każdej branży. Niektóre osoby mogą mieć więc problem z zatrudnieniem, jednak zawsze warto przeglądać bieżące oferty pracy, gdyż zawsze może zwolnić się wakat na oczekiwanym stanowisku. Jeżeli chodzi o zawody, w przypadku których w Kwidzynie dosyć ciężko można znaleźć zatrudnienie, są to fryzjerzy, ekonomiści, cukiernicy, pracownicy biur podróży oraz obsługi turystycznej, a także technicy informatyki. Ze względu na niewielką ilość miejsc, oferujących zatrudnienie osobom o wykształceniu pedagogicznym, mogą one mieć również problem ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie w Kwidzynie.

 

Praca Kwidzyń - które branże mają największe zapotrzebowanie na pracowników?

W mieście Kwidzyn dużą rolę odgrywa zwłaszcza przemysł spożywczy, opakowaniowy czy elektroniczny, dlatego też najwięcej dostępnych ofert pracy dotyczy właśnie tych branż. Jednak ze względu na rozwój rynku nieruchomości, stale poszukiwani są również doradcy ds. nieruchomości, którzy kompleksowo zajmą się promowaniem ofert danego biura oraz obsługą klienta na każdym etapie zawieranej transakcji. Aktualne oferty pracy dotyczą także branży motoryzacyjnej, medycznej, edukacyjnej oraz finansowo-księgowej. Popularnością cieszą się zawody, w których głównym obowiązkiem jest obsługa klientów, wdrażanie nowych technologii, obsługa maszyn, projektowanie instalacji zasilania czy optymalizacja systemów testujących oraz naprawa systemów testujących.

Pracodawcy z branży budowlanej również poszukują regularnie nowych rąk do pracy - bez problemu więc ofertę dla siebie osoby, które posiadają doświadczenie w pracy na budowie. Dotyczy to również specjalistów elektryków, do obowiązków których należy między innymi projektowanie instalacji elektrycznych, operatorów maszyn i pojazdów budowlanych, stolarzy, spawaczy, dekarzy czy brukarzy. Na brak ofert nie mogą narzekać także inżynierowie budownictwa oraz kierownicy budowy, którzy odpowiedzialni są za realizowanie założonych celów związanych z budową.

Wraz z rozwojem rozwiązań dotyczących metod pozyskiwania energii elektrycznej, bez problemu pracę znajdzie również monter instalacji fotowoltaicznych. Wiele firm o europejskim zasięgu działania, ze względu na duże zapotrzebowanie, często poszukuje również pracowników o specjalistycznym wykształceniu. Na portalach zawierających oferty pracy, wybór odnośnie stanowiska będą miały osoby znające się na prowadzeniu negocjacji handlowych, automatyzacji procesów produkcyjnych oraz ukierunkowane na projektowanie instalacji automatyki obiektowej.

Ze względu na duży rozwój branży TSL, bez problemu pracę znajdą natomiast zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych czy ciągników siodłowych, a także dostawcy, zaopatrzeniowcy oraz magazynierzy. W Kwidzynie niesłabnącym zapotrzebowaniem cieszą się również zawody związane z ochroną mienia, co skutkuje dużą ilością dostępnych wakatów na stanowisku pracownika ochrony fizycznej, jak również służbą mundurową, do obowiązków której należy między innymi dozorowanie osób pozbawionych wolności. Ponadto, problemów ze znalezieniem pracy w Kwidzynie nie będą mieli kierowcy autobusów, kucharze, woźni oraz dozorcy, jak również pracownicy przetwórstwa metali i przetwórstwa spożywczego, które w danym mieście cieszą się szczególnie dużą ilością dostępnych miejsc pracy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: