Polecane firmy w branży opieki

  • 04.03.2022, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Polecane firmy w branży opieki
Praca w opiece w Niemczech zdobywa coraz większą popularność wśród polskich opiekunek osób starszych. Nic w tym dziwnego, bowiem zawód ten przynosi nie tylko spore dochody, ale i dużą satysfakcję. Do tego jest to jeden z tak zwanych zawodów przyszłości, co jest pokłosiem szybkiego starzenia się niemieckiego społeczeństwa. Zwiększa to zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Jednak jak rozpoznać, czy dana firma zajmująca się opieką w Niemczech jest profesjonalna i można jej zaufać?

Firm zajmujących się opieką w Niemczech jest w Polsce mnóstwo. Nasz kraj to praktycznie główny dostarczyciel opiekunek osób starszych na rynek niemiecki. Można wręcz powiedzieć, że polska opiekunka seniora stała się w Niemczech synonimem opiekunki osoby starszej. Nie oznacza to jednak, że wszystkie firmy oferujące opiekę w Niemczech są godne zaufania. Najbezpieczniej jest postawić na sprawdzone firmy opiekuńcze, takie jak na przykład Veritas Opieka, która od wielu już lat łączy niemieckie rodziny poszukujące wsparcia w opiece nad osobami starszymi, z polskimi opiekunkami. Firma oferuje bardzo dobre warunki pracy i płacy – wysokie wynagrodzenie, które oscyluje w okolicach 1700 euro netto na miesiąc, ubezpieczenie, wyżywienie, zakwaterowanie oraz transport na miejsce zlecenia.

Jeśli chodzi o wymagania, jakie firmy z branży opieki stawiają przyszłym opiekunkom seniora w Niemczech, to są dwa podstawowe. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Wystarczy, że będziesz mogła bez większego problemu porozumieć się z niemieckim seniorem oraz jego rodziną. Dla firm pracujących w Niemczech ważne jest także posiadanie przez opiekunki doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Nie musi być to koniecznie doświadczenie profesjonalne. Wystarczy, że miałaś już okazję opiekować się np. swoimi rodzicami, czy dziadkami. Najnowsze oferty pracy od firmy Veritas Opieka znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: