Niedziela, 16.06.2019

Kredyt i ubezpieczenie w jednym miejscu - co oferują banki?

  • 17.10.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt i ubezpieczenie w jednym miejscu - co oferują banki?
Zakup własnego mieszkania zazwyczaj wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Trudno bowiem zgromadzić tak dużą gotówkę, która pozwoliłaby na sfinalizowanie tego rodzaju transakcji. W takiej sytuacji banki bardzo często wymagają ubezpieczenia kupowanych nieruchomości.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bank będzie oczekiwał różnorodnych form jego zabezpieczenia. Pożyczane są niemałe kwoty, a bank chce mieć pewność, że w każdej sytuacji, niezależnie od tego, co zdarzy się z kredytobiorcą lub jego nieruchomością, zdoła odzyskać należne zobowiązanie.

 

Ubezpieczenie mieszkania i lokatora

 

Jednym z warunków otrzymania kredytu jest ubezpieczenie kupowanej nieruchomości w wymiarze co najmniej podstawowym, a więc chronione z polisy są mury i stałe elementy mieszkania na kredyt. Jeżeli na skutek nieszczęśliwego zdarzenia z taką nieruchomością coś by się stało, wyegzekwowanie należności nie byłoby możliwe. Przykładową sytuacją jest pożar – mieszkanie nie nadaje się do użytku, ale ubezpieczony lokator nie musi spłacać kredytu, bo robi to za niego towarzystwo ubezpieczeń.

 

Ubezpieczenie mieszkania to jedno. Bank może też wymagać wykupienia polisy na życie, która z kolei będzie zabezpieczeniem lokatora. Gdyby z powodu poważnej choroby czy wypadku nie mógł spłacać kredytu, zrobi to za niego ponownie towarzystwo ubezpieczeń. Oczywiście, w polisie życiowej suma ubezpieczenia powinna być proporcjonalnie wysoka do kwoty zaciągniętej pożyczki.

 

 

Polisa z kredytem - jaka jest oferta banku?

 

Bardzo wiele banków, chcąc wyjść swoim klientom naprzeciw, oferuje ubezpieczenia nieruchomości od razu przy kredytach hipotecznych. Jest to możliwe na mocy współpracy i porozumienia zawartego pomiędzy placówką bankową a firmą ubezpieczeniową.

 

Co ważne, ubezpieczenia oferowane przy kredytach bardzo często różnią się w zakresie kształtu i warunków, w stosunku do polis, które oferowane są bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych. To ważne, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na składkę, którą klient w takiej sytuacji musi zapłacić.

 

Ciekawe oferty udostępniane przez ubezpieczycieli można sprawdzić, przeglądając ubezpieczenie mieszkania online na www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Bogaty zestaw różnorodnych ubezpieczeń pokazuje, jak wiele może być różnić w udostępnianych polisach, ale również, jak duże znaczenie ma ich staranne wybieranie. Dzięki temu można znacznie lepiej dopasować polisę do siebie.

 

Ciekawostką w ofertach prezentowanych i udostępnianych przez banki jest ruchoma suma ubezpieczenia, której nie otrzyma się w przypadku umowy zawieranej bez tego rodzaju pośrednictwa.

 

W przypadku ubezpieczenia mieszkania, które kupowane jest w banku, suma ubezpieczenia jest równa wartości salda kredytu. W toku jego spłacania, saldo to się zmienia, maleje. Tak samo maleje suma ubezpieczenia. Co za tym idzie, maleje również składka za tę polisę, która jest bezpośrednio skorelowana właśnie z sumą ubezpieczenia.

 

Innymi słowy, jest to polisa, za którą z roku na rok trzeba zapłacić coraz mniej, bo towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi coraz mniejszą odpowiedzialność.

Szukając więc odpowiedniego ubezpieczenia dla swojej zakredytowanej nieruchomości warto też sprawdzić ubezpieczenie nieruchomości Bank BGŻ BNP Paribas na www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Tam można poznać przykładowe warunki, jakie są oferowane, przeanalizować możliwości i wybrać to, co będzie najkorzystniejsze.

Grupa Tipmedia
Podziel się: