Niedziela, 16.06.2019

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

  • 13.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak przygotować się do depilacji laserowej?
Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala pozbyć się uciążliwego owłosienia z różnych części ciała. Aby zabieg był w pełni skuteczny i bezpieczny należy odpowiednio się do niego przygotować.

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej należy dokładnie zgolić włosy w miejscu, w którym skóra będzie naświetlana. Prze zabiegiem zabronione jest opalanie się naturalnym słońcem, jak i korzystanie z solarium. Jeśli zdecydujemy się na zabieg, to miesiąc przed jego wykonaniem musimy zrezygnować z opalania. Skóra przed laserowym zabiegiem nie może być też podrażniona, ani zaczerwieniona. Wszelkie uczulenia i uszkodzenia skóry dyskwalifikują pacjenta do wykonania zabiegu. Co więcej przynajmniej na tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki fotouczulające oraz herbatki zawierające w swym składzie dziurawiec i nagietek. Bezpośrednio przed zabiegiem nie można też stosować kremów do depilacji oraz zawierających witaminę A, C, retinol oraz kwasy owocowe. Przed wykonaniem zabiegu nie wolno też stosować na tym obszarze ciała preparatów złuszczających. Skóra powinna być dokładnie oczyszczona ze wszystkich zanieczyszczeń takich jak kosmetyki czy perfumy.


Należy również pamiętać o tym, że istnieje wiele przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie laserowego usunięcia owłosienia. Nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży, osoby zmagające się z chorobami skóry takimi jak: łuszczyca, AZS, grzybica oraz przyjmujące leki fotouczulające takie jak: retinoidy, sterydy, leki antydepresyjne oraz antybiotyki z grupy tetracyklin i izotretinoiny. Zabiegowi nie mogą tez poddać się osoby chorujące na cukrzycę, padaczkę oraz pacjenci posiadający brodawki skórne, skłonności do przebarwień oraz przyjmujący leki obniżające krzepliwość krwi.
Skuteczność depilacji laserowej wynosi do dziewięćdziesięciu procent. Czynnikiem decydującym o efektywności zabiegu jest kolor włoska oraz skóry. Zazwyczaj bywa tak, że im ciemniejsze owłosienie, a skóra jaśniejsza, tym efekt jest bardziej zadowalający. Istotne znaczenie ma też zastosowane urządzenie oraz jego parametry. Niezwykle ważne jest, aby pacjent przeszedł cały cykl zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Otóż jeden zabieg pozwala usunąć tylko włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, inne zaś w początkowym etapie depilacji są w fazie uśpienia i trzeba odczekać odpowiednią ilość czasu, by móc je usunąć.


Aby skutecznie pozbyć się całego owłosienia konieczne jest przychodzenie na zabiegi, w odstępie co 4-6 tygodni. Koszt depilacji laserowej zazwyczaj jest uzależniony od wielkości depilowanego obszaru ciała. Duże znaczenie ma renoma gabinetu oraz jakość użytego sprzętu. Decydując się na depilację laserową warto skorzystać z profesjonalnych usług doświadczonych kosmetologów np. w gdańskiej klinice depilacje laserowej vectus, gdyż wówczas będziemy mieć pewność, że wykonany zabieg będzie nie tylko skuteczny, ale i w pełni bezpieczny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: