Niedziela, 16.06.2019

Warto odmienić wnętrza na wiosnę!

  • 05.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Warto odmienić wnętrza na wiosnę!
Kwidzyn i okolice to bardzo piękne, niezwykle malownicze rejony naszego kraju, co do tego nie mamy najmniejszych nawet wątpliwości. Ale jak prezentują się tutaj wnętrza domów, mieszkań i biur, czy można powiedzieć o nich to samo?

Okazuje się, że z roku na rok jest coraz lepiej, mieszkańcy miasta bardzo dbają dziś o to, by przebywać w stylowych, gustownie urządzonych przestrzeniach. w których design na poziomem światowym gra główną rolę. Kupuje się coraz ciekawsze meble, dba się także o kwestię dodatków. W trwającym właśnie sezonie sporą popularnością cieszą się również parawany dekoracyjne. Skąd taki trend?

Jeden parawan – mnóstwo możliwości!

Warto wspomnieć, że ten rodzaj przenośnego mebla nie jest współczesnym „wynalazkiem”, bowiem na Dalekim Wschodzie (a konkretnie w Chinach, nieco później na terenie Japonii) używany był on już w siódmym wieku.  Służył wtedy głównie ochronie przed niezmiernie dokuczliwymi przeciągami. Na teren Starego Kontynentu parawany zawędrowały w szesnastym wieku. Początkowo oczywiście dostępne były jedynie dla najbogatszych, potem jednak ceny ich dostosowały się do możliwości także innych warstw społecznych.

Dziś parawan drewniany pełni szereg funkcji. Przede wszystkim jest w stanie oddzielić od siebie różne strefy jednego pomieszczenia. Jednocześnie stanowi bardzo ciekawą ozdobę, dzięki której można wyczarować na danej przestrzeni konkretny styl (na przykład vintage, rustykalny, kolonialny, skandynawski czy też boho). Nie zapominajmy i o tym, że to właśnie dzięki temu rodzajowi przenośnego mebla możemy ukryć przed oczyma domowników i gości mniej reprezentacyjne części danego pomieszczenia. w siedzibach firm, biurach i instytucjach również stosuje się nierzadko ten patent, aby oddzielić w ten sposób od siebie poszczególne stanowiska pracy.

Duży czy mały egzemplarz?

Oczywiście na niedużych, wąskich przestrzeniach idealnie sprawdza się www.fototap.pl/parawany/3-czesciowe, natomiast w przypadku dużych pomieszczeń warto zastosować te nieco szersze – pięcioczęściowe będą tu idealnym rozwiązaniem.

Wszystko wskazuje na to, że popularność tych przenośnych mebli będzie rosła z miesiąca na miesiąc – fakt ten kompletnie nas nie dziwi, wszak to doskonałe połączenie walorów estetycznych z praktycznymi!

Grupa Tipmedia
Podziel się: