Piątek, 23.08.2019

Tanie laptopy – co można znaleźć w sklepach

  • 28.01.2019, 16:00
Tanie laptopy – co można znaleźć w sklepach
Coraz więcej osób decydujących się na zakup komputera bierze pod uwagę inne opcje niż nowy sprzęt z pierwszej ręki. Taka tendencja jest jak najbardziej zrozumiała, ponieważ za odpowiednie parametry umożliwiające swobodne korzystanie z laptopa trzeba niemało zapłacić. Oszczędniej więc będzie zdecydować się na jedno z proponowanych poniżej rozwiązań.

Tanie laptopy powystawowe

Jak łatwo się domyślić patrząc na samą nazwę tej kategorii laptopy powystawowe pochodzą właśnie z wystaw. Najczęściej nabywane są przez mniejsze firmy od sklepów wielkopowierzchniowych, które same nie prowadzą sprzedaży takich produktów w obniżonych cenach. Tego typu sprzęty są praktycznie jak nowe. Jedyne co będzie je odróżniało to mogące występować drobne zarysowania obudowy, czy przetarcia na klawiaturze oraz touchpadzie. Wszystko przez to, że te elementy są oddane potencjalnemu klientowi do przetestowania. Cały laptop natomiast jest przytwierdzony do podłoża, więc nie ma obaw o jakieś mocniejsze uszkodzenia. Brak połączenia z internetem również ma tu pozytywne znaczenie. Oznacza bowiem, że nie ma ryzyka zainfekowania. Do tego cena. Laptopy powystawowe zazwyczaj można kupić w naprawdę okazyjnych cenach. Jednak wszystko będzie zależało głównie od parametrów sprzętu. Minusy? Właściwie poza możliwymi śladami, które zostawią oglądający wymienić można jedynie brak oryginalnego opakowania. Choć nie zawsze musi się to sprawdzić.

Tanie laptopy poleasingowe

Tego typu laptopy pochodzą od firm zajmujących się leasingiem sprzętu komputerowego. Oddają one pod użytkowanie sprzęt przedsiębiorstwom, a te po upływie pewnego czasu zwracają go i nabywają nowy. Co najistotniejsze, zazwyczaj są to produkty wysokiej klasy, które będą bardzo wytrzymałe i dobrze wyposażone. Dzięki temu nabywając taki laptop poleasingowy można mieć pewność, że spokojnie posłuży jeszcze przez kilka lat. Co ważne będzie także dzięki wysokim parametrom utrzymać się w cenie. Mimo iż będą to komputery stale użytkowane to nie należy się spodziewać na nich silnych śladów użytkowania. Przede wszystkim dlatego, że modele biznesowe są tworzone z dużo bardziej wytrzymałych materiałów.

Tanie laptopy – gdzie szukać?

Tanie laptopy znaleźć można w outletach stacjonarnych, a także specjalistycznych sklepach internetowych. W takich miejscach zazwyczaj w ofercie znajdują się różnego rodzaju produkty, o różnych specyfikacjach technicznych. Warto sprawdzić na tej stronie przykładową ofertę. Zapoznać się przede wszystkim należy z parametrami, a także zasadami zwrotu i reklamacji. Co bardzo istotne warto dokładnie sprawdzić jaką gwarancję przewidział sprzedający. Może zdarzyć się tak, że będzie ona miała różne okresy długości jeśli chodzi o niektóre podzespoły. Jest to powszechną praktyką, więc nie należy się zrażać. Istotną również informacją będzie ta mówiąca o źródłach pochodzenia danych laptopów. Na koniec sprawdzenie opcji wysyłki i można zamawiać. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w czasie dwóch tygodni nieuszkodzony produkt można zwrócić bez podania przyczyny. Ten zapis nie dotyczy jednak sklepów stacjonarnych.

Podziel się: