Piątek, 23.08.2019

Leasing ciągnika siodłowego dla nowej firmy - jak dokumenty musisz przygotować

  • 31.01.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Leasing ciągnika siodłowego dla nowej firmy - jak dokumenty musisz przygotować
W ostatnich latach sporą popularnością wśród segmentów leasingu cieszą się ciągniki siodłowe. Umożliwiają one rozwój działalności nie tylko firmom transportowym, ale także między innymi rolnikom. Zobacz, jakie dokumenty należy posiadać, aby móc ubiegać się o atrakcyjną ofertę finansowania na ciągnik siodłowy dla Twojej działalności gospodarczej.

Leasing ciągnika siodłowego nie należy do najprostszych
 

O ile uproszczona procedura leasingu to absolutny standard w przypadku finansowania środków trwałych, takich jak auta osobowe lub dostawcze, tak w przypadku ciągnika siodłowego trzeba liczyć się z przygotowaniem odpowiednich dokumentów poświadczających naszą zdolność leasingową. Leasing ciągnika siodłowego na bardzo atrakcyjnych dla klienta warunkach umożliwia Klf24. Oferta dostępna jest na stronie https://klf24.pl/oferta-pojazdow/ciagniki-siodlowea firma oprócz realizacji finansowania, gwarantuje wsparcie w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z leasingiem. 
 

Konieczność przejścia przez procedurę pełną
 

Ciągnik siodłowy na leasing kwalifikuje się do grupy, od której bardzo często wymagana jest pełna, czyli standardowa procedura udzielenia finansowania. Wymaga ona od klienta przedstawienia nie tylko dokumentów założycielskich, ale również dokumentów finansowych. W takim przypadku niezbędne będzie podanie numeru NIP oraz REGON, zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, odpisu z KRS oraz ukazanie kopii dowodu potwierdzającego tożsamość założyciela lub współzałożycieli przedsiębiorstwa. 

Regularnie zdarza się, że podczas procedur leasingowych właściciel firmy zobowiązany jest do przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. Może okazać się to kłopotliwe szczególnie dla nowych przedsiębiorców, którzy nie posiadają rozbudowanej historii. Weryfikatorem zdolności leasingowej każdorazowo jest wykaz przychodów, jednak większość firm leasingowych wyciąga pomocną dłoń w stronę świeżych biznesmenów i umożliwia im zawarcie umowy na rozwinięcie działalności i maksymalizowanie zysków. 
 

Niezbędne formalności finansowe
 

Chcąc uzyskać ciągnik siodłowy w leasing, dłużej istniejące działalności gospodarcze muszą przejść przez szereg formalności. Konieczne będzie przedstawienie deklaracji podatkowej PIT-36 i CIT-8 za ostatni rok rozliczeniowy, bilansu zysku i strat oraz szczegółowych informacji na temat wyników finansowych za bieżący rok. Można je uzyskać z systemu księgowego lub ukazując dokument w formie deklaracji VAT-7 lub skan KPiR. 

Leasingodawca może także zażądać od potencjalnego leasingobiorcy przedstawienia zaświadczenia o braku zaległości podatkowych w Urzędzie Skarbowym, zakładzie ZUS oraz opinii banków lub firm leasingowych, które obsługują Twoją działalność w przeszłości. 

Leasing ciągnika siodłowego przynosi wymierne korzyści dla wielu działalności, jednak nie wszystkie mogą sobie pozwolić na jego sfinansowanie poprzez leasing. Firmy, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku, nie będą miały najmniejszego problemu z uzyskaniem leasingu na ten segment pojazdów. Taki może pojawić się w przypadku świeżych biznesmenów, którzy zmuszeni są na poszukiwania firm wyrozumiałych dla nowych start-upów. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: