Poniedziałek, 20.05.2019

Pulsoksymetry - pomiary saturacji oraz pulsu

  • 28.02.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Pulsoksymetry - pomiary saturacji oraz pulsu
Pulsoksymetry są bardzo drobnym sprzętem medycznym, za to niezwykle ważnym. Pozwalają one na dokonywanie pomiarów saturacji oraz pulsu. W razie nieprawidłowych wyników można szybko podjąć decyzję o umówieniu się na wizytę kontrolną u lekarza, w celu rzetelnego ocenienia swojego stanu zdrowia. Każda osoba powinna mieć takie urządzenie w mieszkaniu, aby sprawdzać regularnie swój puls. Zapobiegnie się w ten sposób powstawaniu wielu niebezpiecznych schorzeń.

Gdzie korzysta się z pulsoksymetrów?

Z pulsoksymetrów korzysta się obecnie w wielu miejscach, m.in. w:

       szpitalach,

       ośrodkach zdrowia,

       klinikach medycznych,

       gospodarstwach domowych,

       karetkach,

       stacjach ratownictwa medycznego.

Jest to urządzenie elektroniczne, dzięki któremu można zwiększyć wiedzę na temat wysycenia krwi tlenem. Oczywiście zmierzyć można z jego pomocą także częstotliwość pracy serca, a konkretniej swój puls. Zauważenie w takich pomiarach jakichś niepokojących zmian może być pierwszym objawem poważnej choroby, więc z wszelkimi wątpliwościami najlepiej jest się udać do specjalisty.

Zapobieganie niewydolności oddechowej

Sprzęt medyczny jest bardzo pomocny, jeśli chodzi o skuteczne zapobieganie niewydolności oddechowej, zarówno u zwykłych pacjentów, ale też zawodowych sportowców. Z pulsoksymetrów chętnie korzystają zwłaszcza alpiniści. Przy okazji regularnie się badając można uniknąć też niedotlenienia organizmu. Niewłaściwe postępowanie w takich przypadkach grozić może poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. Pulsoksymetry pojawiają się też na salach operacyjnych, ponieważ odpowiadają za mierzenie podstawowych parametrów życiowych u pacjentów, którzy przechodzą operacje w znieczuleniu ogólnym. W sprzęcie medycznym zastosowano specjalny czujnik oraz jednostkę centralną. Nie jest to więc urządzenie zbyt skomplikowane w budowie. Jest to sprzęt medyczny występujący w wersji przenośnej oraz stacjonarnej, zależnie od tego, w których miejscach będzie troszczył się o zdrowie pacjentów. Obie wersje osiągalne w sklepie ze sprzętem medycznym Ronomed – ronomed.com.pl.

Kontrolowanie zużycia baterii

Bateria umieszczona w pulsoksymetrze pozwala na długą pracę z urządzeniem. Oczywiście należy kontrolować poziom zużycia baterii, ale wszystkie te informacje są świetnie widoczne na dołączonym wyświetlaczu. Uważne jego obserwowanie doprowadzi do tego, że sprzęt medyczny będzie wykorzystywał swoje podstawowe funkcje w należyty sposób. Najlepszym wyborem dla specjalistów są pulsoksymetry uniwersalne. Stworzone są one tak, aby umożliwiały dokonanie poziomu saturacji u osób w każdym wieku. Widać jednak wyraźnie, że posiadanie tego sprzętu w swoim domu to spora wygoda, ponieważ w każdym momencie można zdecydować się na przeprowadzenie badania. Zainteresowani dowiedzą się jaki mają puls danego dnia i na jakim poziomie znajduje się u nich saturacja. Takie pomiary bardzo często są wykonywane zwłaszcza w przypadku wstrząsów pooperacyjnych lub też urazów powstałych przy skomplikowanych badaniach lekarskich. Sprzęt podaje bardzo dokładne dane, na których można polegać, nie wymaga on też żadnej kalibracji, ani konserwacji. 

 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
Podziel się: