Piątek, 19.07.2019

Self Storage - sposób na bezproblemowe przechowywanie rzeczy

  • 10.03.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Self Storage - sposób na bezproblemowe przechowywanie rzeczy
Rewolucja rynku pracy i nieruchomości, nieodwracalnie zmieniła nasze patrzenie na organizację życia i przestrzeni mieszkalnych. Nie musimy powtarzać już standardów sprzed lat, które nakazywały przejmować nieruchomości po rodzicach i dziadkach, a pracy trzymać się tak kurczowo, jak alpinistycznej uprzęży. Możemy robić to co chcemy, tam gdzie chcemy. Przynajmniej, jest to dużo prostsze, niż kilkadziesiąt lat temu. Niestety, żyjemy także w czasach pewnych paradoksów. Mieszkania w wielkich miastach są coraz mniejsze, ale coraz droższe. Architekci oraz projektanci głowią się nad takim zagospodarowaniem przestrzeni, by wydawała się większa i więcej pomieściła.

Problemem okazuje się często posiadanie bardzo dużej ilości rzeczy, które ciężko zmieścić w małym mieszkaniu czy biurze. Często nie dysponujemy również miejscem, w którym moglibyśmy przechować swój dobytek w trakcie dłuższego wyjazdu za granicę, chęci wynajmu mieszkania czy potrzeby remontu. Rowery i narty zalegają na balkonach zajmując przestrzeń. Nieużywane sprzęty elektryczne i ubrania wykorzystywane sezonowo, wysypują się z szaf. Dobrym rozwiązaniem na te bolączki może okazać się self storage, czyli tak zwane magazyny samoobsługowe. Czym jest ta usługa i dlaczego zyskała tak duża popularność za granicą?

Magazyny samoobsługowe - proste rozwiązanie wielu problemów

Self storage to nowa usługa na Polskim rynku, dedykowana dla wszystkich, którzy mają problem z przechowywaniem rzeczy. Są to zamykane powierzchnie magazynowe, do wynajęcia na określony czas. Innowacyjność tego rozwiązania polega przede wszystkim na indywidualnym dopasowaniu powierzchni do potrzeb klienta. Nie musimy wynajmować hali przemysłowej, żeby przechować rower. W każdym obiekcie znajdują się magazyny o różnej wielkości. Od kilku metrów kwadratowych (np. boksy magazynowe Stokado dostępne są już od jednego metra kwadratowego powierzchni), które pozwolą przechować pudła z odzieżą czy sprzęt narciarski, do magazynów, w których możemy bezpiecznie przechować klasyczne samochody, czy nawet kontenery, które pomieszczą przedmioty o dużych gabarytach.

Termin wynajmu również zależy od klienta, może to być tydzień, może to być kilka lat. Jedną z podstawowych zalet takiego składowania jest także bezpieczeństwo przedmiotów. Magazyny są ubezpieczone, ochraniane i monitorowane. Klient ma dostęp do swoich powierzchni przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki temu to czego potrzebujemy, zawsze jest pod ręką, nawet jeśli nie znajduje się w domu czy mieszkaniu. Magazyny samoobsługowe to oferta skierowana również do firm, którym często ciężko znaleźć powierzchnię dopasowaną do dokładnych potrzeb składowania produktów lub dokumentów. 

Hotel dla rzeczy - czy to rozwiązania przyjmie się na naszym rynku?

Choć w Niemczech i we Francji istnieje kilkaset obiektów typu self storage, a w Anglii blisko tysiąc, w Polsce jest to dopiero rozwijający się temat. Obecnie na naszym rynku działa kilkanaście profesjonalnych obiektów. Możemy skorzystać na przykład, z usług firmy Stokado, która posiada magazyny we Wrocławiu, Poznaniu i w Bydgoszczy. Stokado, obserwując rosnące zapotrzebowania na magazyny self storage w Europie zachodniej, zdecydowało się otworzyć swoją sieć hal w Polsce, dbając o dostarczenie klientom najważniejszych cech tego rozwiązania, czyli bezpieczeństwa przedmiotów, stałego dostępu do swoich powierzchni oraz szerokiej gamy metrażu do wyboru. Firma oferuje także elastyczne terminy najmu i dbałość o takie szczegóły jak stała temperatura, która może okazać się kluczowa do bezpiecznego przechowywania niektórych własności. 

Magazyn

Czy self storage to dobre rozwiązanie? Co możemy przechować w takich magazynach?

W magazynach samoobsługowych możemy przechować praktycznie wszystko, a ceny najmu zaczynają się już od 80 złotych i różnią się od siebie w zależności o powierzchni i czasu najmu. Tego typu obiekty, mogą być rozwiązaniem nie tylko dla klientów prywatnych, borykających się ze zbyt małą przestrzenią swoich lokali. Może to być również ogromna oszczędność dla firm przepłacających z miesiąca na miesiąc, za niewykorzystane metry kwadratowe wynajmowanych powierzchni. W Polsce firmy i instytucje korzystające z takich usług to prawie 50% wszystkich klientów. Można także zaobserwować ogromną różnorodność przechowywanych rzeczy. Duże firmy przechowują archiwa, nadwyżki produkcyjne czy materiały promocyjne. Mniejsze przedsiębiorstwa, takie jak sklepy internetowe, decydują się na magazyn samoobsługowy do przechowywania całego asortymentu, z uwagi na oszczędności i brak konieczności dużych inwestycji początkowych.

Klienci prywatni przechowują nie tylko meble czy przedmioty użytku sezonowego, ale także kolekcje sztuki lub zabytkowe samochody. Self storage to usługa, która pomaga również w działalności firm transportowych i przeprowadzkowych. Magazyny samoobsługowe to nowy sposób na przechowywanie, który z pewnością przyniesie dużo ulgi i oszczędności, wszystkim firmom i klientom prywatnym, którzy mają problem ze znalezieniem przestrzeni, dobrze dopasowanej do swoich potrzeb.

Grupa Tipmedia
Podziel się: