Trójmiasto na weekend

  • 15.05.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Trójmiasto na weekend
Rodzinne wycieczki to doskonała okazja do zacieśniania więzi - zwłaszcza, kiedy wszystko sobie doskonale zaplanujemy i zorganizujemy. Coraz więcej osób docenia ten sposób spędzania wolnego czasu, wyruszając na weekend w Polskę z plecakiem. Który kierunek warto polecić na rodzinną wycieczkę i jak ją zorganizować, by najlepiej wykorzystać wspólnie spędzony czas?

Trójmiasto – nie tylko na wakacje

Bardzo atrakcyjnym miejscem na rodzinny wypad bez względu na porę roku, jest Trójmiasto. Chociaż wyjazd nad morze kojarzy się przede wszystkim ze słonecznymi wakacjami, nie zapominajmy, że zwiedzać można przez cały rok, a w tym rejonie naprawdę jest co… Jeśli przyjeżdżamy z daleka pociągiem, bądź innym środkiem komunikacji publicznej, dobrze jest na miejscu zdać się na wynajem samochodów Gdańsk i okolice zdecydowanie nie są do przejścia pieszo przez jeden weekend. Dobrze jest więc wcześniej zorientować się, co ma do zaoferowania miejscowa wypożyczalnia aut.

Dlaczego warto skorzystać na miejscu z wypożyczalni samochodów?

Zwiedzając okolicę przy użyciu samochodu zdecydowanie zdążymy zobaczyć więcej. Wprawdzie Gdańsk, Gdynia i Sopot mają świetnie zorganizowaną komunikację miejską, ale w przypadku wyjazdu z dziećmi naprawdę wygodniej jest skorzystać z samochodu. Przy tym jeśli będzie to auto wynajęte na miejscu, rodzice nie będą zmęczeni prowadzeniem już na starcie – podróż z dalszych zakątków kraju jest mniej męcząca, kiedy zdajemy się na maszynistę, bądź kierowcę dalekobieżnego autobusu.

Co warto zobaczyć?

Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. To miejsce pełne wielkiej historii. Odwiedzając je warto pokazać dzieciom słynną Pocztę Gdańską, Stocznię i pobliskie Westerplatte. Pamiętajmy, że właśnie w Gdańsku, mieści się największy na świecie kościół zbudowany w całości z cegły. Bazylika Mariacka z królującą nad gdańską starówką wieżą, z której można podziwiać panoramę miasta to miejsce, którego nie można pominąć.
Oczywiście warto też wybrać się na relaksujący spacer plażą. Polskie morze jest piękne przez cały rok – nie tylko w słoneczne wakacje.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: