Jak szybko i sprawnie zamontować drzwi w domu?

  • 24.05.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak szybko i sprawnie zamontować drzwi w domu?
Każdy z nas chce mieszkań w pięknie urządzonym mieszkaniu. Niezwykłego uroku stylizacji wnętrza dodają gustownie dobrane drzwi pokojowe czy kuchenne. Montaż drzwi można zlecić profesjonaliście albo spróbować wykonać te prace samodzielnie. Decydując się na ich wstawianie bez udziału fachowca warto skorzystać z istotnymi wskazówek, które pozwolą uniknąć istotnych błędów podczas osadzania drzwi w ościeżnicy.

Remont mieszkania, a montaż nowych drzwiWymianę drzwi często dokonujemy podczas gruntowego remontu naszego mieszkania. Drzwi do pokoju czy kuchni warto zacząć osadzać w futrynie już po zakończeniu prac związanych z remontem.

Warto pamiętać o tym, że nie wolno montować drzwi w świeżo otynkowanej ścianie. Nakładanie tynku, farb czy gładzi musi być zawsze w pełni zakończone, a pomieszczenie dobrze wywietrzone oraz wysuszone. W przeciwnym razie umieszczona w wilgotnej ścianie ościeżnica może z czasem użytkowania drzwi zacząć pękać oraz wybrzuszać się.
 

Jak fachowo przygotować się do montażu drzwi?Mur do którego będzie przymocowana ościeżnica warto wcześniej odpowiednio przygotować. W celu zwiększenia przyczepności futryny przed rozpoczęciem prac należy oczyścić ze wszelkie nieczystości powstałe podczas remontu mieszkania.

Przed przystąpieniem do przygotowania drzwi do zamontowania ich w ościeżnicy, należy z zachowaniem ostrożności otworzyć karton, w którym znajduje się zakupiona ościeżnica oraz skrzydło. Do tego celu nie należy używać ostrych narzędziami, które to mogłyby uszkodzić poszczególne elementy.

Przechodząc do prac związanych z złożeniem ościeżnicy należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją. Na tym etapie prac warto zwrócić uwagę na rzetelne dokręcenie wszystkich zawiasów.

W dalszej kolejności prac warto umieścić ościeżnicę na twardym podłożu i dokładnie sprawdzić kąty proste za pomocą przygotowanych wcześniej narzędzi do pomiaru. Oprócz tego warto dolne krawędzie ościeżnicy pokryć silikonem, który to dobrze zabezpieczy ją w przyszłości przed działaniem wilgoci.
 

Wstawianie drzwi - osadzanie i odpowiednia regulacja skrzydłaKolejnym bardzo istotnym etapem montażu drzwi jest ich prawidłowe osadzenie w zawiasach. Warto pamiętać o tym, że na poprawnie zamontowanej futrynie drzwi powinny być nieruchome. Natomiast jeżeli zauważymy jakiekolwiek odchylenia, wtenczas musimy odpowiednio wyregulować skrzydło w zawiasach. W tym celu należy dokręcić zaciski w zawiasach. Ponadto należy zachować równe odległości między skrzydłem, a ościeżnicą po prawej oraz lewej stronie. Niezachowanie odpowiednich proporcji może skutkować zniszczeniem zawiasów i uszczelek oraz ocieraniem się podczas użytkowania skrzydła o futrynę czy też podłogę.

Montaż drzwi nie należy do łatwych zadań, zatem jeśli nie posiadamy stosownych umiejętności, to wówczas warto zlecić wykonanie tych prac profesjonalnej firmie amar-okna.pl z doświadczeniem.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: