Co należy brać pod uwagę kupując węże ogrodowe?

  • 30.05.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Co należy brać pod uwagę kupując węże ogrodowe?
W sezonie ogrodniczym dobry wąż ogrodowy to podstawa skutecznego nawadniania roślin. Dzięki niemu czynność ta jest odprężająca i przyjemna. O czym więc należy pamiętać podczas zakupu węża?

Jak długie powinny być węże ogrodowe?

To zależy od wielkości naszej działki. Odpowiednia długość gwarantuje nam nie tylko komfort pracy, ale także swobodny dostęp do każdego miejsca w ogrodzie. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić jaka jest odległość od kranu do najdalej położonego punktu w ogrodzie. Następnie musimy doliczyć do tego wyniku około dwa metry, by wąż nie był zbyt napięty i mógł swobodnie ominąć napotkane przeszkody. Bardzo ważną kwestią jest także średnica. Przyjęło się, że im dłuższy wąż wybieramy, tym większa powinna być jego średnica. Dzięki temu zagwarantujemy odpowiednie ciśnienie wody, co przełoży się na skuteczne podlewanie. Jeśli nasz ogród nie należy do największych to wystarczy, że wybierzemy wąż o średnicy 1/2” lub 3/4”. Przy większych terenach warto wybierać modele o średnicy równej lub większej niż jeden cal. Producenci przygotowali też ciekawe rozwiązanie, które pozwala pracować na więcej niż dwóch wężach. Jest to możliwe dzięki akcesoriom takim jak rozdzielacz i trójnik. Pierwszy z nich przeznaczony jest do montażu na kran, dzięki czemu możemy  jednocześnie podłączyć dwa węże. Drugi natomiast instaluje się na pewnym odcinku węża. W sprzedaży są także modele, które samoistnie potrafią rozciągnąć się nawet do trzydziestu metrów. Tak szeroki asortyment sprawia, że bez problemu znajdziemy model idealny do naszych potrzeb.

Węże ogrodowe – co powinieneś jeszcze wiedzieć?

Na rynku znajdziemy rozmaite oferty węży ogrodowych. Najtańsze z nich będą wykonane z zaledwie dwóch warstw PCV, czyli polichlorku winylu lub kauczuku. Dlatego musimy wiedzieć, na  czym zależy nam najbardziej. Jeśli potrzebujemy modelu odpornego na złamania, zgniecenia i inne uszkodzenia spowodowane ciśnieniem wody, powinniśmy postawić na droższe modele. Są one wykonane z od trzech do pięciu warstw, dzięki czemu są o wiele trwalsze od najtańszych modeli rynkowych. Wiele węży ogrodowych posiada także dodatkowo wzmocnione ścianki, dzięki czemu są bardziej odporne na skręcanie. Takie produkty oferują chociażby producenci wyrobów z tworzyw sztucznych. W tym miejscu znajdziesz węże ogrodowe wykonane z wysokiej jakości PCV http://www.firmaskowronski.pl/113/weze-ogrodowe-pvc-2. Wybierając model nie możemy też zapominać o kolorze. Jeśli wybierzemy zielony, to możemy mieć duży problem ze zlokalizowaniem go w trawie. Dlatego specjaliści polecają pomarańczowe węże ogrodowe. Przed zakupem warto także sprawdzić czas gwarancji producenta. W segmencie premium jest ona najczęściej dożywotnia, natomiast standardowo wynosi ona od pięciu do dziesięciu lat. Jeśli potrzebujemy długiego węża, to pomyślmy także o wózku, który ułatwi transport i zapewni prawidłowe przechowywanie.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: