Czym zajmuje się zakład pogrzebowy?

  • 12.08.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czym zajmuje się zakład pogrzebowy?
Wielu z nas zastanawia się, jak wygląda praca w zakładzie pogrzebowym. To godziny spędzone w towarzystwie zmarłych, trudne rozmowy z rodziną oraz dopełnianie licznych formalności. Współczesne domy pogrzebowe oferują coraz bogatsze wachlarze usług, zatem obowiązków jedynie przybywa. Czym dokładnie zajmuje się zakład pogrzebowy?

Transport i przygotowanie do pochówku

W standardowej ofercie każdego zakładu pogrzebowego znajduje się transport zmarłego do zakładu funeralnego. Dom pogrzebowy powinien oferować również wynajem chłodni, w której ciało zmarłego znajduje się do dnia pogrzebu. Wśród obowiązków domu pogrzebowego znajdziemy również przygotowanie zmarłego do ostatniego pożegnania. To nie tylko umycie i ubranie zmarłego, ale i wykonanie makijażu. Proces ten posiada swoją nazwę, jest nią tanatokosmetyka. Osoby, które zajmują się tym zagadnieniem, wykonują zmarłej osobie makijaż za pomocą specjalnych kosmetyków. Makijaż ten ma za zadanie zniwelować przebarwienia oraz cienie, aby jak najbardziej osoba zmarła przypominała tę, ze wspomnień rodziny.

Zakład pogrzebowy Zabrze - formalności

Zadaniem domu pogrzebowego jest również odciążenie rodziny z obowiązku dopełniania urzędowych formalności. Pracownicy zakładu, po uzyskaniu od rodziny stosowanego upoważnienia, dopełniają formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w Urzędzie Stanu Cywilnego, w Kościele czy na cmentarzu. Poszukując domu funeralnego w Zabrzu warto wcześniej sprawdzić, czy zakład ten oferuje wspomniane usługi. Załatwianie formalności nie jest bowiem łatwym procesem, zwłaszcza w sytuacji stresowej. Zakład pogrzebowy Zabrze - sprawdź kompleksowość oferowanych usług.

Usługi dodatkowe

Usługi funeralne każdego roku zmieniają się, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów. W związku z tym domy pogrzebowe coraz częściej uzupełniają swoją ofertę o:
- organizację oprawy muzycznej,
- dekoracje kwiatowe,
- windę pogrzebową,
- rozliczenie pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego,
- księgi kondolencyjne i wiele innych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: