Niedziela, 16.06.2019

Markizy ogrodowe - stwórz azyl w swoim ogrodzie

  • 06.06.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Markizy ogrodowe - stwórz azyl w swoim ogrodzie
Kiedy nie ma się tarasu, a posiada się ogród szuka się możliwości relaksu i odpoczynku na łonie natury. Jeśli dodatkowo uprawia się w ogrodzie rośliny, takie miejsce jest wręcz niezbędne. Można co prawda rozłożyć leżak, jednak nie da on ochrony przed palącym słońcem. W takim przypadku egzamin zdadzą markizy ogrodowe.

Markizy ogrodowe wolnostojące - na co dzień i organizowane przyjęcia

Jeśli posiada się zestaw wypoczynkowy, jednak altana, którą się dysponuje nie ma zadaszenia, można je zorganizować montując markizę ogrodową wolnostojącą. To doskonałe rozwiązanie, które ochroni nas nie tylko od słońca i promieniowania UV, ale również od deszczu i wiatru. Organizując barbecue w plenerze nie trzeba już się martwić o nagłą zmianę pogody i konieczność odwołania imprezy bądź przeniesienia jej do domu. Markiza będzie stanowiła niewątpliwą ozdobę ogrodu i będzie dopasowana do jego aranżacji. Do ogrodu w stylu japońskim pasować będzie markiza harmonijkowa, która przypomina rozłożony wachlarz. Można stworzyć tradycyjne japońskie przyjęcie z ceremoniałem picia herbaty w osłaniającym cieniu markizy. Oczywiście należy zadbać o stabilność i trwałość konstrukcji markizy ogrodowej. Nie bez znaczenia jest również dobór tkaniny, która powinna być nie tylko atrakcyjnym elementem dekoracyjnym ale również być odporna na zmienne warunki atmosferyczne i zapewniać możliwość przebywania w ogrodzie niezależnie od pogody, gdyż takie jest jej główne zadanie. Warto skorzystać z oferty profesjonalnych firm oferujących markizy w gdańsku oraz okolicach trójmiasta aby wybrać dobre, wysokiej jakości rozwiązanie na lata.

Czy markizy ogrodowe można montować samodzielnie?

Zwykle do naciągnięcia klasycznej wiszącej markizy potrzebny jest fachowiec, by była odpowiednio wypoziomowana. W przypadku markizy ogrodowej, która jest stawiana na szerokich poprzecznych stopach, jeśli zabieramy się za to sami nasza konstrukcja może nie być stabilna, a przecież chodzi o to, by markiza przy pierwszym silniejszym wietrze nie została porwana. Osadzenie markizy w zabetonowanych gniazdach da pewność, że konstrukcja będzie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z pewnością będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Markiza może stać na dworze przez cały rok, gdyż na czas zimy możemy schować ją do kasety ochronnej, po uprzednim zwinięciu tkaniny. Rozwinięcie markizy na powrót nie jest trudne, gdyż można to zrobić za pomocą przekładni i korby markizowej bądź napędu elektrycznego.

Grupa Tipmedia
Podziel się: