Najczętsze pytania o laserową depilację

  • 26.09.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Najczętsze pytania o laserową depilację
Poznaj najistotniejsze informacje związane z zabiegiem.

Czy laserowe usuwanie włosów jest trwałe?


Usuwanie włosów ze zniszczonego mieszka włosowego jest trwałe. Jednak osoby, które przechodzą depilację, mogą oczekiwać, że odrosną niektóre włosy w docelowym obszarze. Z czasem można ponownie leczyć ten obszar, aby zmniejszyć liczbę odrastających włosów. W niektórych przypadkach może być nawet możliwe wyeliminowanie wszystkich włosów. To, czy odrastają włosy, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju włosów, które odrastają i umiejętności osoby je usuwającej. Większość ludzi uważa, że ​​kiedy włosy odrastają, są jaśniejsze i mniej zauważalne niż wcześniej. Jest tak, ponieważ laser może uszkodzić mieszek włosowy, nawet jeśli nie zniszczy go. Jeśli mieszek włosowy zostanie uszkodzony, ale nie zniszczony, włosy w końcu odrosną. Zniszczenie każdego mieszka włosowego może być trudne, więc większość ludzi zauważy odrastanie włosów. Gdy włosy odrastają, można je leczyć ponownie, więc ludzie, którzy chcą usunąć wszystkie włosy, mogą potrzebować kilku zabiegów. W niektórych przypadkach włosy mogą być zbyt jasne, zbyt krótkie lub odporne na leczenie. W takich przypadkach dana osoba może wybrać inne metody usuwania włosów. W kontekście trwałości równie ważne jest przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnej klinice jak np. Vectus Gdynia - wysokiej jakości sprzęt i doświadczeni specjaliści to gwarancja zadowolenia i skuteczności.

Czy kolor skóry lub włosów ma znaczenie?


Laserowe usuwanie owłosienia wykonywane na twarzy kobiety osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach mogą wymagać mniej zabiegów niż inne. Usuwanie włosów działa najlepiej u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Wynika to z faktu, że kontrast pigmentu ułatwia laserowi celowanie we włosy, podróżowanie do pęcherzyka i niszczenie pęcherzyka. Ludzie o ciemnej skórze lub jasnych włosach mogą wymagać więcej zabiegów niż inni i mogą zauważyć, że więcej włosów odrasta. Aby trwale usunąć włosy, technik musi wiedzieć, jak celować we włosy i wybrać odpowiedni rodzaj lasera. Badania opublikowane w 2013 r. Wykazały, że lasery wytwarzające dłuższe fale działają najlepiej na ciemnej skórze.

Jak długo trwa depilacja laserowa?


Laserowe usuwanie włosów jest trwałe, gdy mieszek włosowy zostanie zniszczony. Gdy mieszek włosowy jest tylko uszkodzony, włosy w końcu odrosną. Czas potrzebny na odrastanie włosów zależy od unikalnego cyklu wzrostu włosów. Niektóre osoby mają włosy, które rosną szybciej niż inne. Włosy w fazie spoczynku odrastają wolniej niż włosy w innej fazie. Większość ludzi może spodziewać się odrastania włosów w ciągu kilku miesięcy. Gdy to nastąpi, mogą zdecydować się na więcej zabiegów usuwania.


Czy laserowa depilacja jest bolesna?

Laserowe usuwanie włosów nie boli tak bardzo jak woskowanie i jest znacznie szybsze. ... Oczywiście można odczuwać pewien dyskomfort w zależności od wrażliwości człowieka i partii ciała, można to porównać do małych ukłuć szpilek.

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: