O co pytać na sali weselnej? Podpowiadamy!

  • 28.10.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
O co pytać na sali weselnej? Podpowiadamy!
Przygotowanie do wesela to ogromne przedsięwzięcie. Przed młodymi jest wiele elementów, o które trzeba zadbać, by cieszyć się idealną imprezą. Dlatego najczęściej para młoda za takie przygotowania zabiera się już rok wcześniej, by wszystko powoli i na spokojnie zorganizować. A trzeba załatwić kamerzystę, fotografa, orkiestrę, stroje, alkohole a przede wszystkim znaleźć idealną salę weselną. To od wyboru miejsca będzie zależało, jak nasi goście będą się bawić.

Jak znaleźć idealne miejsce?

Poszukując idealnego miejsca na wesele musimy na początek zastanowić się, na czym szczególnie nam zależy. Jeśli interesuje nas sala weselna w Gdańsk to mamy ogromny wybór. Otrzymamy wysoką jakość w pięknym miejscu, które na pewno spodoba się gościom. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wielkość sali i jej położenie. Jeśli nie chcemy zbyt daleko jechać z kościoła to musimy rozpocząć poszukiwania w najbliższej okolicy. Sprawdźmy też opinie o sali w internecie, na pewno nam to pomoże w wyborze miejsca.

Organizacja wesela

Jeśli znajdziemy już interesujące nas sale weselne to musimy się umówić z obsługą na oglądanie obiektu. Warto też przygotować zestaw pytań, które bezpośrednio będą dotyczyły organizacji naszego wesela. Upewni nas to w ewentualnym wyborze. Przede wszystkim na początek musimy zapytać o wolne terminy, które pozwolą nam się dopasować. Jeśli mamy już z góry określoną datą to warto już telefonicznie zapytać o wolny termin. Musimy też zapytać, w jakim stopniu obsługa pomaga w zorganizowaniu wesela.

Wiele sal weselnych korzysta z usług zaprzyjaźnionych kwiaciarni, kapel weselnych czy cukierni, co ułatwi nam wybór kolejnych elementów przedślubnych. Zapytajmy na pewno o maksymalną liczbę gości i sposób ustawienia stołów. Z pewnością nie chcemy, by nasi goście cisnęli się czy nie mieli miejsca na parkiecie. Ważne są też godziny imprezy, często wesela organizowane są do 4 lub 5 rano, warto jednak zapytać o możliwość przedłużenia imprezy. Często, gdy goście dobrze się bawią, chcą przedłużyć chociaż o godzinę zabawę.

Catering i obsługa

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o dobrej zabawie jest menu weselne. Sala weselna w Gdańsk zadba o pyszne jedzenie, które usatysfakcjonuje gości. Warto ustalić menu tradycyjne, które większości przypadnie do gustu. Na pewno zapytajmy o liczbę kelnerów i sposoby podawania dań ciepłych. Braki w obsłudze sprawiają, że goście długo czekają na posiłki. Czasem warto wcześniej podejść na jakieś wesele i dyskretnie zobaczyć, jak organizacja takiego wesela wygląda w praktyce. Jeśli obiekt posiada restaurację to koniecznie spróbujmy kilku dań, które pozwolą nam ocenić jakość kuchni. Sala weselna może nam pomóc zorganizować dodatkowe kulinarne atrakcje jak wiejskie stoły, pieczonego prosiaka czy fontanny czekoladowe. Warto też spytać o dekorację stołów i krzeseł. Zazwyczaj sale weselne mają jeden wzór pokrowców i obrusów więc lepiej wcześniej sprawdzić, czy takie dekoracje nam pasują. Pytajmy o wszystko, czego nie jesteśmy pewni!

Organizacją wesel zajmuje się Restauracja nad Potokiem (www.restauracjanadpotokiem.pl/)

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: