Kiedy i gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

  • 15.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy i gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?
Rok szkolny dobiega końca. Oceny wystawione. Uczniowie myślą już o wakacyjnych wyjazdach, rodzice planują urlopy, wkrótce będzie można cieszyć długo wyczekiwaną swobodą. Mało kto myśli już o wyprawce na kolejny rok szkolny.

Z zakupem wyprawki szkolnej można poczekać do sierpnia, wtedy hipermarkety będą kusiły nas promocjami. Jednak o podręcznikach szkolnych warto pomyśleć już nawet na początku wakacji. Posiadając wykaz podręczników na nowy rok szkolny można powoli wyruszać na zakupy.

Początek lipca to czas, kiedy w księgarniach nie ma kolejek i można spokojnie rozejrzeć się za podręcznikami. Poza tym zaopatrując się w podręczniki szkolne  zaraz po zakończeniu roku szkolnego możemy spokojnie pomyśleć o urlopie, wiedząc że ten ważny zakup mamy już z głowy. Takie zakupy tuż przed początkiem nowego roku szkolnego wiążą się z dużym stresem, poza tym w księgarniach może brakować niektórych egzemplarzy, często trzeba poświęcić więcej czasu na poszukiwanie konkretnych pozycji.

Jak zaoszczędzić na podręcznikach szkolnych?

Oczywiście każdy rodzic pragnie jak najwięcej zaoszczędzić na podręcznikach szkolnych. Szukamy więc sposobów na tańsze zakupy. W takim przypadku z pomocą przychodzi Internet. Drogą internetową zarówno podręczniki, jak i inne książki oraz różnego rodzaju pomoce naukowe można kupić sporo taniej niż w księgarniach tradycyjnych.

Zakupy w sieci pozwalają też zaoszczędzić czas i energię, dają także możliwość przejrzenia kilku ofert w krótkim czasie oraz porównania cen. Bez wychodzenia z domu – to ogromna wygoda. Księgarnie internetowe zazwyczaj są dużo lepiej zaopatrzone niż księgarnie tradycyjne, istnieje więc duża szansa, że kupimy od razu cały komplet podręczników.

W wielu księgarniach internetowych klienci mogą liczyć na upusty rabaty na zakup podręczników szkolnych. Promocje często uzależnione są od ilości i wartości zamawianych książek. Zamawiając cały komplet podręczników lub kilka kompletów można zaoszczędzić sporą kwotę. Przy większych zakupach często można też liczyć na darmową wysyłkę.

Podręczników można poszukać również na aukcjach internetowych lub na kiermaszach organizowanych w szkołach lub poza szkołą. Ceny podręczników używanych bywają tańsze nawet o 50%. A jeżeli zdecydujemy się sprzedać swoje podręczniki młodszym uczniom, wydatków na podręczniki na nowy rok szkolny prawie nie odczujemy. Trzeba tylko dokupić nowe zeszyty ćwiczeń.

 

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: