Wspomagaj trening i jego efekty przez stosowanie produktów bez cukru opartych o aspartam.

  • 11.03.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wspomagaj trening i jego efekty przez stosowanie produktów bez cukru opartych…
Efektywność treningu nie zależy wyłącznie od ilości nakłady ćwiczeń, czy ciężarów, które są dźwigane. Ważnym aspektem treningowym jest dieta. Wyeliminowanie dużej ilości cukrów prostych i węglowodanów pozwoli na szybką redukcję wagi. Jak to zrobić?

Aby trening był efektywny, czyli przynosił także redukcję masy, musi być dobrze zaplanowany pod kątem ćwiczeń i diety. W artykule skupimy się przede wszystkim na diecie. Cukry szczególnie złożone są niezbędne podczas każdego treningu. Stanowią one paliwo dla komórek i uczestniczą w procesach metabolicznych. Niestety, ale ich prosta forma w słodkich deserach mrożonych, napojach czy słodyczach utrudnia redukcję wagi. Istnieje jednak sposób na zachowanie w diecie łakoci bez stosowania cukru. Na rynku są dostępne produkty ze słodzikiem o nazwie aspartam. Więcej na temat aspartamu w artykule „Co to jest aspartam i czy naprawdę trzeba się go bać”. Słodzik zastępuje cukry, ponieważ jest bardzo słodki, prawie 200 razy bardziej od cukru, a nie zawiera niemal kalorii. W jakich produktach występuje aspartam?

Uzupełniaj minerały bez cukru

Podczas treningu często stosowane są takie produkty jak napoje izotoniczne. Są one źródłem minerałów takich jak potas, magnez, wapń czy fosfor. Dostarczają one również do organizmu białek i niezbędnej wody. Właśnie w napojach izotonicznych zamiast cukrów stosuje się aspartam. Dzięki popularnym napojom swobodnie można uzupełniać braki minerałów i wody, bez obaw o puste kalorie i zbędny cukier.

Innym typem suplementacji treningowej lub po treningu jest uzupełnianie minerałów w tabletkach musujących. Produkty takie jak tabletki rozpuszczalne w wodzie zawierają aspartam bez dodatków cukru, co powoduje ich pozytywny wpływ na utrzymanie wagi i efektów treningowych.

Nie rezygnuje ze słodkości podczas diety i treningu

Ostry trening i redukcja wagi nie powodują, że trzeba zrezygnować ze słodyczy, deserów czy słodkich napojów gazowanych. Wspomniane produkty często mają na etykiecie oznaczenie E951, co oznacza, że zamiast cukru zastosowano aspartam.

Swobodnie można nadal raczyć podniebienie słodyczami bez cukru, mrożonymi deserami, dropsami, gumami do żucia czy drażetkami bez cukru. Aspartam w tych produktach powoduje, że są one niskokaloryczne i nie warunkują szybkiego wzrostu wagi.

Urazy i leczenie

Niestety, ale treningi powodują różnego rodzaju dolegliwości. Bieganie podczas deszczu może zakończy się przeziębieniem i przerwaniem na kilka dni treningu. Powstają obawy o przyrost wagi. Nie ma się czym martwić, gdyż aspartam występuje również w lekach na przeziębienie w formie granulatu do rozpuszczenia w wodzie lub tabletkach do ssania na gardło. Poza tym nawet podczas przerwy treningowej można skorzystać z aspartamu, jako słodzika do kawy czy herbaty. Aspartam eliminuje cukier z diety na wiele sposobów!

Produkty mające w składzie aspartam z powodzeniem zastąpią słodycze, leki czy napoje bogate w cukier. Dzięki temu utrzymamy efekty treningowe nawet podczas kontuzji czy choroby. Do tego dieta nie musi eliminować słodkości czy słodzonej kawy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: