Szukamy dobrego dewelopera w Lublinie

  • 26.03.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Szukamy dobrego dewelopera w Lublinie
Znalezienie dobrego dewelopera jest niezwykle ważne. To od jakości jego pracy, doświadczenia zależeć będzie jakość wykonania naszego mieszkania, a także bezpieczeństwo pieniędzy, które powierzamy w momencie, gdy wpłacamy je na poczet nowego mieszkania. Rynek deweloperów w Lublinie jest coraz szerszy, jednak warto przyjrzeć się dotychczasowej działalności firmy, która będzie budować nasz dom czy mieszkanie.

Oferty deweloperów z Lublina znajdziemy zarówno na targach mieszkaniowych, jak i po prostu w Internecie. Naszą uwagę powinniśmy skierować na doświadczenie danej firmy. Chociaż każdy kiedyś od czegoś zaczynał, to jednak firma o ugruntowanej pozycji jest bezpieczniejszym partnerem podczas kupowania mieszkania, niż ta, która dopiero zaczyna swoją działalność. Sprawdźmy więc czy deweloper, którego działalnością jesteśmy zainteresowani ma na koncie już jakieś budynki lub całe osiedla, czy zostały one ukończone w terminie, jak zostały wykończone, oraz czy mieszkania się sprzedały. Możemy nawet podjechać na ukończone inwestycje i popytać mieszkańców. Nikt nie będzie miał do nas o to pretensji.

Niestety, wybór dewelopera to także żmudna praca “śledcza”. Warto zajrzeć do zapisów księgi wieczystej, do planów zagospodarowania przestrzeni w okolicy przyszłego osiedla a także z samymi planami dewelopera dotyczącymi zagospodarowania terenu dookoła bloku. Czy powstaną chodniki, miejsca parkingowe? Czy na parterze bloków są lokale z przeznaczeniem na sklepy lub punkty usługowe? Czy deweloper zobowiązał się do budowy placu zabaw, skwerku? Czy na osiedlu będzie dostatecznie cicho i zielono?

Nie zawsze czynnikiem, który powinien decydować o wyborze jest cena mieszkania. Warto zapoznać się z dodatkowymi bonusami. Czasami deweloper wcale nie należy do najtańszych, ale oferuje miejsce parkingowe, tak cenne w dużym mieście, jakim jest Lublin, komórkę lokatorską, w której można schować rower czy wózek dla dziecka, albo ogrodzony, duży ogródek w mieszkaniach na parterze. Liczy się także standard wykończenia mieszkań, zabezpieczenie osiedla przed złodziejami, czy duży, słoneczny balkon. Nie bądźmy łasi na super okazje, bo te nie zawsze mogą się opłacać…. W Lublinie nowe mieszkania od dewelopera to naprawdę szeroka oferta, każdy znajdzie coś dla siebie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: