Białko wieprzowe w przemyśle spożywczym – co powinieneś o tym wiedzieć?

  • 03.04.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Białko wieprzowe w przemyśle spożywczym – co powinieneś o tym wiedzieć?
Białko dla człowieka jest niezwykle ważnym składnikiem budulcowym. Bez niego trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego warto wiedzieć, skąd je czerpać i w jaki sposób jest ono wykorzystywane.

Białko w organizmie człowieka – za co odpowiada?

Białko to składnik budulcowy wszystkich narządów naszego organizmu. Wchodzi w skład przeciwciał, hormonów, czy enzymów. Białka uczestniczą także w przemianie materii, wpływają na właściwy rozwój, wzrost i regenerację uszkodzeń. Ich rola jest więc niepodważalna. Produkcją białek zajmują się aminokwasy. Aby dostarczać naszemu organizmowi najważniejsze z nich musimy pamiętać o zróżnicowanej diecie. Wówczas nie będziemy musieli się o nic martwić.

Białka roślinne i zwierzęce – co warto o nich wiedzieć?

Tak duży wpływ białek na nasz organizm znajduje potwierdzenie także w ich ilości. Dorosły człowiek może mieć w sobie od dziesięciu do nawet czternastu kilogramów protein. Pamiętajmy też, że w ciągu doby wymianie ulega ok. 300g. Dlatego właśnie musimy uwzględniać białko w naszej diecie. Możemy je pozyskiwać z różnych źródeł. Znajdziemy je zarówno w produktach roślinnych, jak i zwierzęcych. Pełnowartościowe białko pochodzi jednak wyłącznie z drugiego źródła. Roślinne bowiem jest pozbawione kilku kluczowych aminokwasów. Nie pomaga także obecność inhibitorów trawienia oraz błonnika, które utrudniają wchłanianie protein. Białko z mięsa nasz organizm przyswaja w 96%. Tymczasem proteiny zawarte w kukurydzy wchłaniamy w zaledwie 60%. Dlatego białka pochodzenia zwierzęcego nie można całkowicie zastąpić innymi. Jeśli jednak z jakiś powodów chcemy z niego zrezygnować, to powinniśmy zadbać o zróżnicowane źródła białka. Pamiętajmy, że możemy je pozyskiwać także z kurzych jaj, mleka, drobiu, czy ryb.

Białko wieprzowe – jaka jest jego rola w przemyśle spożywczym?

Ważnym dla człowieka źródłem protein jest wieprzowina. Białko zawarte w niej jest dla naszego organizmu pełnowartościowe i wysokogatunkowe. W tak lubianym przez wielu z nas kotlecie schabowym znajduje się nawet 22% protein. Warto zwrócić także uwagę na mięso z innych partii, jak np. z golonki. Jest ono bowiem wzbogacone o kolagen, który wpływa korzystnie na pracę naszych ścięgien i stawów. Poza tym tego rodzaju białko wieprzowe sprawdza się również w przemyśle spożywczym. Jest używane podczas produkcji by usprawnić i przyspieszyć cały proces. Dlatego dystrybutorzy dostarczają firmom rozwiązania największej jakości. Białko pozyskuje się w tym celu ze skór wieprzowych. Wystarczy, że wejdziesz w ten link http://oqema.pl/produkty/branza-spozywcza-i-paszowa/przemysl-miesny-drobiarski-i-rybny/. Kolagenowe białko wieprzowe wzmacnia również walory smakowe produktów. Poprawie ulega także ich wygląd, co przekłada się na prezencję i apetyczność. Dzięki temu przyciągnie uwagę znacznie większej ilości produktów. Stosowanie białka wieprzowego poprawia również gryzalność i plastrowanie, a producenci ograniczają w ten sposób niemięsne dodatki w produkcie. Jak widać, dodatek ten pełni niezwykle ważną rolę nie tylko dla naszego organizmu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: