Jak wykorzystać manekiny damskie do zwiększenia sprzedaży?

  • 06.04.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wykorzystać manekiny damskie do zwiększenia sprzedaży?
Wystrój sklepu jest drugim – po asortymencie – czynnikiem zachęcającym do wejścia do środka. W oczywisty sposób przekłada się to na sprzedaż, warto więc starannie dobrać zarówno meble, jak i elementy wystawy. W sklepach odzieżowych najważniejsze są oczywiście półki, wieszaki, a także manekiny damskie – podpowiadamy, jak prawidłowo wykorzystać je w aranżacji punktu handlowego.

Jakie funkcje pełnią całopostaciowe manekiny damskie?

Podstawową funkcją damskich manekinów jest oczywiście ekspozycja odzieży, ale by przyciągnąć klientów ważne jest też dobranie odpowiedniego rodzaju manekina i dobra aranżacja. Funkcja manekinów damskich, szczególnie całopostaciowych, jest więc podwójna: pozwalają ujrzeć odzież tak, jak prezentowałaby się na żywej osobie, a poza tym same są ważnym elementem dekoracyjnym. Z tego powodu ważny jest wybór dobrze wykonanych, ładnych modeli. Czym najlepiej się kierować przy ich wyborze?

Jakie manekiny damskie najlepiej sprawdzą się na wystawie?

Najważniejsza jest dobra jakość, czyli porządne materiały i wykończenie, zapewniające trwałość. Pozwoli to uniknąć zniszczeń, takich jak wgniecenia, obicia czy porysowania. Manekiny damskie możemy podzielić na dwa główne rodzaje, czyli abstrakcyjne i realistyczne – można je porównać np. tu: https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3 Jedne i drugie można wykorzystywać do prezentacji kolekcji w różnych stylach, natomiast jeżeli oferujemy głównie designerską, awangardową odzież lub kolekcje młodzieżowe i uliczne, to dobrze sprawdzą się abstrakcyjne manekiny damskie, także w żywych kolorach lub czarna albo białe. Niektóre modele są wykonane np. z drewna, nawiązując do klasycznych modeli artystycznych i krawieckich.

Całopostaciowe manekiny damskie – realistyczne czy abstrakcyjne?

Warto pamiętać, że niektóre manekiny mieszczą się gdzieś pomiędzy abstrakcyjnymi i realistycznymi – mają delikatnie zasugerowane nosy czy usta, ale nie przypominają żywych osób. Na pytanie, czy lepiej zdecydować się na realistyczne, czy abstrakcyjne manekiny damskie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi – jeżeli mamy wątpliwości, warto zaufać w tej kwestii osobie znającej się na urządzaniu wystaw sklepowych. Dobrze dobrane manekiny damskie przyciągną uwagę klientów, zwiększą więc szansę na to, że zdecydują się dokonać u nas zakupu.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: