Jak wybrać dobrą hulajnogę wyczynową?

  • 22.04.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać dobrą hulajnogę wyczynową?
Hulajnoga wyczynowa to pojazd zaprojektowany w taki sposób aby wytrzymać nawet najcięższe próby w trakcie jazdy. Umożliwia ona jazdę po skateparku, skoki czy też wykonywanie trików. Różni się od zwykłych modeli brakiem możliwości regulacji wysokości kierownicy. W dodatku nie można jej także złożyć.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Rozmiar / wysokość

Jednym z najważniejszych parametrów, które umożliwią wygodną jazdę na hulajnodze jest oczywiście jej rozmiar. Hulajnogi wyczynowe są najczęściej niższe niż ich uniwersalne odpowiedniki a ich wysokość najczęściej waha się od 70 do 90 centymetrów.

Waga

Kwestia ta zależna jest od przede wszystkim od materiałów, z jakich została wyprodukowana hulajnoga. Modele podstawowe najczęściej posiadają stalowe kierownice. Jedna w tym wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie kierownica z aluminium Jest ona bardziej wytrzymała a także lżejsza. Przeciętna waga wyczynowych hulajnóg to około 3 do 3,5 kilogramów.

Kompresja

Przy hulajnogach wyczynowych najczęściej występują dwa rodzaje kompresji:

  • HIC - czyli ta najprostsza i najłatwiejsza w obsłudze. Sprawia ona, że pojazd jest lekki oraz trwały. Używając go wystarczy tak naprawdę przykręcić zaledwie dwie śruby i można jeździć.

  • IHC -czyli lżejsza wersja systemu HIC, jest ona po części wbudowana w widelec. System ten umożliwia na ten przykład wykonanie płynnego oraz szybkiego barspina.

Cena

Cena wyczynowych hulajnóg nie jest wysoka. Dobre modele można zakupić nawet w przedziale cenowym 200 - 400 złotych. Oznacza to, że hulajnoga z powodzeniem może posłużyć jako np. prezent urodzinowy. Oczywiście bardziej zaawansowane modele mogą sięgać wyższych cen nawet tych powyżej 1000 złotych.

Gdzie zakupić hulajnogę wyczynową?

Zakup hulajnogi wyczynowej może odbyć się zarówno w stacjonarnym punkcie oferującym tego typu pojazdy jak i w internetowych serwisach. Jednym z internetowych serwisów na którym można zakupić hulajnogi jest: https://hulajnogi24.pl/hulajnogi-wyczynowe

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: