Fotowoltaika – gdzie znajdziesz pomoc?

  • 19.05.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Fotowoltaika – gdzie znajdziesz pomoc?
Rosnące rachunki za prąd sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na fotowoltaikę. Dlaczego technologia ta jest tak opłacalna? Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na taki ruch?

Fotowoltaika – jak pokryć zapotrzebowanie gospodarstwa?

Ceny prądu rosną coraz szybciej, przez co człowiek zainteresował się alternatywnymi rozwiązaniami. Istnieją bowiem sposoby na znacznie tańszą produkcję prądu niż te oferowane przez lokalnych dostawców. Jednym z nich jest fotowoltaika. Już dziś na dachach wielu domów możemy zauważyć charakterystyczne panele, które przechwytują promienie słoneczne. Pracują one przez cały rok, także w pochmurne i chłodne dni. Odpowiednio dobrana moc fotowoltaiki jest w stanie pokryć w całości zapotrzebowanie danego gospodarstwa domowego. To natomiast oblicza się na podstawie zużycia energii w poprzednim roku kalendarzowym. Przyjęło się, że dla czteroosobowego gospodarstwa wystarczająca będzie instalacja o mocy 5kW.

Fotowoltaika – kto oferuje takie rozwiązania?

Instalacje fotowoltaiczne możemy umieścić nie tylko na dachu płaskim czy skośnym. Producenci proponują bowiem specjalne konstrukcje do montażu naziemnego, np. w ogrodzie. Panele możemy wówczas ustawić pod optymalnym kątem, co może nam przynieść nawet 5% więcej energii. Koszt fotowoltaiki zależy od jej mocy, ale musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 25-30 tysięcy złotych. Na szczęście każdy może skorzystać z różnych form dofinansowania, dzięki czemu z inwestycji tej może skorzystać praktycznie każde gospodarstwo. Ofertę firm zajmujących się fotowoltaiką znajdziemy w internecie. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem https://sklep.ekotechnologia.eu/. W skład zestawu wchodzą nie tylko panele, ale także szereg innych urządzeń. Mamy tu na myśli chociażby falownik sieciowy, konektory szeregowe, przewody, czy bezpieczniki. To dzięki nim system może działać prawidłowo przez długi czas. Fotowoltaika zwraca się użytkowniku w ciągu pierwszych kilku lat korzystania. System jest bezobsługowy i wymaga tylko regularnego serwisowania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: