Jak walczyć z bakteriami i wirusami w powietrzu? Oczyszczacze powietrza Toshiba

  • 16.06.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak walczyć z bakteriami i wirusami w powietrzu? Oczyszczacze powietrza…
Jak uchronić się przed szkodliwymi bakteriami i wirusami znajdującymi się w powietrzu? Jak sprawić, aby to czym oddychamy było pozbawione wszelkich zanieczyszczeń?

Z pomocą przychodzą nam oczyszczacze powietrza. Filtry skutecznie czyszczą zanieczyszczone powietrze, lecz aby całkowicie pozbyć się bakterii i wirusów należy zwrócić uwagę czy urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w generator jonów. Jego działanie polega na wytwarzaniu ujemnych jonów, które po zetknięciu się z patogenami, niszczą ich strukturę i unieszkodliwiają je. Dzięki temu powietrze w Twoim otoczeniu będzie wolne od wirusów, bakterii, alergenów czy zarodników pleśni.

 

Idealnym wyborem do zwalczania wirusów oraz bakterii są oczyszczacze marki Toshiba, które dodatkowo zostały wyposażone w funkcję jonizacji powietrza. Poniżej przygotowaliśmy krótki opis poszczególnych modeli.

 

Toshiba CAF-X33XPL

Toshiba CAF-X33XPL to najmniejszy z modeli oczyszczaczy marki Toshiba. Przeznaczony został do pomieszczeń o powierzchni do 26 m². Przepływ powietrza jest na poziomie 200 m³/h. Urządzenie jest bardzo minimalistyczne, ale mimo tego zostało wyposażone we wszystko czego potrzeba. Filtracja powietrza odbywa się na trzech poziomach. W pierwszej kolejności działa filtr wstępny, który zatrzymuje wszelkie większe zanieczyszczenia, takie jak pyłki kurzu, włosy czy sierść. Nastpnie filtr węgla odpowiada za neutralizację nieprzyjemnych zapachów oraz usuwanie zanieczyszczeń gazowych. Główny filtr HEPA walczy ze smogiem, bakteriami i alergenami. Dodatkowo oczyszczacz został wyposażony w generator jonów, dzięki któremu walka z wirusami jest jeszcze bardziej skuteczna. Toshiba CAF-X33XPL posiada w trybie manualnym aż 4 prędkości - low, mid, high, turbo. Tryb nocny przyciemnia wszelkie podświetlenia oraz wycisza pracę urządzenia do 28 dB. Dodatkowymi funkcjami oczyszczacza są: timer oraz blokada rodzicielska.

Toshiba CAF-X50XPL

Ten model sprawdzi się do pomieszczeń o powierzchni do 40 m², a jego przepływ powietrza wynosi 300 m³/h. Filtracja powietrza odbywa się na takiej samej zasadzie co w modelu CAF-X33XPL. Toshiba CAF-X50XPL także został wyposażony w generator jonów, który skutecznie radzi sobie z usuwaniem wirusów oraz bakterii. Produkt posiada czujnik kurzu, zapachu oraz światła. Na podstawie zebranych informacji dobiera odpowiedni tryb pracy. O jakości powietrza informuje kolorystyczny wskaźnik. W trybie manualnym możemy wybrać 4 prędkości pracy - low, mid, high, turbo. Tryb automatyczny pozwala na samoistne dostosowanie się oczyszczacza do warunków panujących w pomieszczeniu. Natomiast komfortowy sen jest możliwy dzięki nocnemu trybowi, którego włączenie powoduje obniżenie poziomu hałasu do 28 dB oraz przygaszenie wszystkich podświetleń znajdujących się na urządzeniu. Wskaźnik konserwacji filtra przypomni o konieczności wyczyszczenia filtrów. Toshiba CAF-X50XPL został także wyposażony w timer oraz blokadę rodzicielską.

Toshiba CAF-X83XPL

Toshiba CAF-X83XPL to oczyszczacz, który jest przeznaczony do nieco większych powierzchni (65m²). W tym modelu przepływ powietrza kształtuje się na poziomie 500 m³/h. Urządzenie zostało wyposażone w pięciowarstwowy filtr. Na samym początku znajduje się filtr wstępny, który odpowiada za zbieranie większych zanieczyszczeń. Następnie została umieszczona warstwa PET, która przechwytuje aerozole atmosferyczne. Węgiel aktywny neutralizuje brzydkie zapachy oraz usuwa zanieczyszczenia gazowe. Podstawę stanowi filtr HEPA, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia, bakterie czy alergeny. Na ostatniej pozycji znowu znajduje się warstwa PET, której zadaniem jest przedłużenie żywotności całego filtra. Tak jak we wszystkich pozostałych modelach, Toshiba CAF-X83XPL został wyposażony w generator jonów. Dzięki pracy czujników urządzenie w trybie automatycznym dopasowuje pracę oczyszczacza do aktualnie panujących warunków w pomieszczeniu. W trybie manualnym możemy wybrać jedną z trzech prędkości - niską, średnią lub wysoką. Tryb nocny umożliwia obniżenie poziomu hałasu do 22 dB. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w timer, wskaźnik wymiany filtra oraz wskaźnik konserwacji filtra.

Toshiba CAF-X116XPL

Największym oczyszczaczem marki Toshiba jest model CAF-X116XPL. Dzięki przepływowi powietrza na poziomie 700 m³/h urządzenie doskonale oczyści powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 93 m². W tym modelu filtrowanie powietrza odbywa się tak samo jak w wymienionym wyżej modelu CAF-X83XPL. Generator jonów poprzez wytwarzanie ujemnie naładowanych jonów skutecznie walczy z wirusami i bakteriami. Oczyszczacz został wyposażony w wskaźnik poziomu pyłów zawieszonych PM2.5, zanieczyszczeń gazowych oraz wskaźnik wymiany filtra. Pomimo ogromnej wydajności urządzenie w trybie nocnym emituje tylko 21 dB. W trybie manualnym mamy do wyboru niska, średnią oraz wysoką prędkość. Tryb automatyczny pozwala na samoistne dostosowanie pracy oczyszczacza do warunków panujących aktualnie w pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w kółeczka, dzięki którym przenoszenie jest niezwykle proste i komfortowe.

Podsumowanie - Oczyszczacze powietrza Toshiba

Oczyszczacze marki Toshiba doskonale sprawdzą się w walce z wirusami oraz bakteriami. Różnorodność modeli sprawia, że urządzenie można idealnie dopasować do preferencji użytkownika. Każdy model posiada generator jonów, dzięki któremu walka z wirusami jest jeszcze bardziej skuteczna.

Więcej informacji o oczyszczaczach marki Toshiba znajdziesz na: https://goodair.pl/oczyszczacze-powietrza-toshiba

 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem GoodAIR.pl.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: